מאמרים
 • ליצירת קשר וקבלת שיחת ייעוץ
  חייגו: 054-7622545
  או השאירו פרטים וניצור קשר!

  שם:

  טלפון:

  מייל:

   הצטרפות לרשימת תפוצה

 • גלי תטא – מה להם ולהילינג?

  מה הם גלי תטא וכיצד הם תורמים לאפקטיביות הגדולה של שיטת תטא הילינג – על כך במאמר הבא.

  מה הם גלי תטא ?

  מדענים מסווגים את הפעילות החשמלית של המוח על פי תדר הפעילות הנמדד במכשיר EEG. לכל תדר מיוחסת פעילות ייחודית משלו:

  • גלי דלתא – פעילות חשמלית בתדר של 0-3 הרץ (=מחזורים לשנייה). מאפיינים שינה עמוקה.
  • גלי-מוח-תטאגלי תטא – פעילות בתדר 4-7 הרץ. מצב של הרפיה עמוקה. תדר זה מופיע בשלב הראשון של החלימה, במדיטצ
   יה עמוקה במיוחד בה מגיעים לרגיעה מוחלטת וגם בהיפנוזה. גלי תטא נחשבים לחלק מהפעילות הלא מודעת של המוח. הם אוצרים זכרונות ותחושות, שולטים בגישה שלנו כלפי דברים, באמונות ובהתנהגות.
  • גלי אלפא – 8-13 הרץ. מופיעים במצבים של חשיבה רגועה כמו בעת מדיטציה קלה, חלימה בהקיץ, מצב ערות מנותק מהסביבה או דמיון. הם הגשר בין ערות לשינה.
  • גלי בטא – 14-30 הרץ. מופיעים במצב של ערות רגילה, כאשר אנחנו פעילים, חושבים, משוחחים.
  • גלי מוח גמאגלי גמא – 30 הרץ ומעלה. מופיעים במצבי למידה או פתרון בעיות מהיר. כנראה מעורבים בפעילות מנטאלית גבוהה כמו מודעות, קליטה, פענוח וסיווג של מידע.

  גלי תטא ופלצבו

  בפברואר 2002 פורסמו ב-American Journal of Psychiatry תוצאות ניסוי על תרופה נגד דיכאון. אצל חלק מהמשתתפים חל שיפור בתסמינים, למרות שנטלו רק תרופת דמה (פלצבו). כאשר הם נבדקו ב-EEG, נמצאה אצלם אלו פעילות חריגה של גלי תטא ביחס לשאר הנבדקים. לדעת החוקרים, השיפור חל בשל הפעילות בגלי תטא. ממצא זה תומך בהשערתה של ויאנה סטייבל לגבי תרומתם של גלי תטא לריפוי.

  גלי תטא – גילויים של ויאנה סטייבל, מייסדת תטא הילינג

  בתחילת דרכה, תהתה ויאנה סטייבל מה סוד כוחו של הריפוי שהיא מבקשת עבור אנשים. כיצד הוא פועל? היא העלתה השערה שהמוח עובר באופן כלשהו למצב של גלי תטא ולמעשה מתחבר לכוחות הריפוי של עצמו.

  היתה זו השערה נועזת. עד אז היה ידוע שניתן לעבור לגלי תטא באופן יזום רק בעזרת היפנוזה או תרגול רב-שנים של מדיטציה. האם ייתכן שניתן לשוחח עם אדם ובן רגע להיות בגלי תטא?

  מכשיר ה-EEG גילה מספר תגליות מרעישות:בדיקת-גלי-תטא

  1. בעת שזימנה ריפוי, מוחה אכן עבר מגלי בטא אל גלי תטא.
  2. כאשר בדקה מטפלים חדשים שזה עתה סיימו את קורס תטא הילינג יסוד, גם אצלם נמדדו גלי תטא.
  3. וההפתעה הגדולה ביותר – גם אצל המטופלים נמדדו באותו זמן גלי תטא!

  ממצאים אלו לא פורסמו באף ירחון, אלא שמשו אותה לצרכיה בלבד. על עצמי אני יכולה להעיד שבתום לימודיי אצלה נבדקתי במכשיר EEG. בהיותי ערה "עשיתי תטא", וגם אצלי נמדדה פעילות ממושכת של גלי תטא. (בתמונה מצולמת חברתי בעת שערכה בדיקת EEG.)

  גלי תטא ↔ גמא – מצב אופטימלי לריפוי ספונטני

  המוח יכול לעבור ישירות בין גלי תטא לגמא, מבלי להיות בגלי אלפא ובטא (הוא יכול לזנק מ-4-7 הרץ לאלפי הרץ). ויאנה טוענת שבמצב זה אנו הכי פתוחים לריפוי ספונטני. קפיצה דומה בין גלי תטא לגמא קורית גם במצבי חירום. לפיכך, ייתכן כי ריפוי ספונטני הוא תמונת ראי של מצבי טראומה, המאפשרת למוח לשחרר בבת אחת את הזכרונות הכואבים וליצור בתוכו ריפוי.

  גלי תטא ויצירת מציאות

  עם הזמן גילתה ויאנה שיש יתרונות רבים למצב התטא. גלי תטא מאפשרים למטפל לזהות אמונות לא מודעות של המטופל ואף לשנות אותן. בנקודה זו נפתח בפניה אוצר בלום! ככל שחקרה את הנושא גילתה עד כמה האמונות שלא מודעות שלנו יכולות למנוע מאתנו לחולל שינויים שאנו רוצים בחיים או להוביל אותנו למקומות שבהם אנחנו בכלל לא רוצים להיות. למשל, אישה התלוננה בפני על כך שהנכדים שלה לא מספיק אוהבים אותה. מספר ימים אחרי הטיפול שעישנו היא התקשרה לבשר שנסעה לבקר את הנכדים ושהם בקשו להיות איתה עוד ועוד…

  כלומר, לא מדובר רק בשינוי מצב הרוח, אלא בשינוי המציאות. הנכדים לא ידעו מה סבתם עשתה, הם רק ידעו שפתאום בא להם לבלות איתה. כך קורה שאנשים יוצאים מטיפול וחווים שינויים בחייהם, חלקם מפתיעים. לדוגמא – כשטופלתי בתחילת דרכי בתטא הילינג כאב שחוויתי בעקבות יציאה מקשר זוגי, פתאום המכירות בעסק שלי זנקו. זו תופעת לוואי אפשרית.

 • Announcement Scroller